Аліменти на утримання дітей краще заплатити! Нові ініціативи щодо притягнення до відповідальності недбайливих батьків.
Подати в суд заяву на аліменти – це маленький крок на великому шляху з примусу батьків утримувати свою дитину. Останнім часом дуже модно стало організовувати ефективну боротьбу з неплатниками аліментів. Метод «батога» став популярним методом. Невже інших способів не можна придумати для підвищення свідомості татусів і матусь щодо їх почуття відповідальності за життя їх же дітей? Чому немає мотивуючих програм, соціальних заходів та інших методів? На погляд автора статті бездуховність і злидні – одні з головних причин тотального ухилення батьків від обов'язку по утриманню дитини.
Новий пакет проектів законів щодо способу ще раз покарати боржників - аліментників створили юристи з держ. відомства під скороченою назвою «Мінюст України». Нормативний звід навіть має назву - «Чужих дітей не буває - 2». Він передбачає розширити відповідальність в черговий раз людей, які не бажають сплачувати гроші на утримання дітей.
- Ініціатива 1
Додаткове збільшення алиментной суми при тривалому терміні заборгованості:
- несплата від 1 року до 2 років - сума аліментного обов'язку зросте на 20%;
- несплата від 2 до 3 років - сума аліментного обов'язку підросте на 30%;
- несплата від 3 років і більше - сума аліментного обов'язку збільшиться на 50%.
Виручені гроші будуть направлятися на банківський рахунок дітей.
- Ініціатива 2
Неплатники аліментів не допускаються:
- займати посади керівників в держ. службі;
- реалізувати своє виборче право.
- Ініціатива 3
Кримінальне покарання строком до 2 років в'язниці, внаслідок ухилення боржника від виконання суспільно-корисних заходів. Нагадаємо, що вже реалізована адміністративна відповідальність - суспільно-корисні роботи особою, яка допустила аліментний обов'язок, які визначають органи місцевого самоврядування.
- Ініціатива 4
Тепер автоматично буде накладатися арешт на грошові кошти і крім того на все майно боржників – аліментників, як тільки заборгованість виникла. Це допоможе заблокувати кошти у всіх банках боржника, адже на даний момент виконавчій службі досить довго доводиться шукати відкриті алиментщиком рахунку. У випадку з фіз. особою – підприємцем виконавець запитує у податковій службі інформацію про всіх розрахункових рахунках боржника. А от щодо фізичних осіб немає єдиного джерела інформації і, крім того, діє «банківська таємниця». Очікується, що таким чином буде менше шансів у неплатника приховати своє майно і гроші.
Сподіваємося, що ініціативи держави допоможуть закликати до виконання батьківських обов'язків наших громадян і аліменти на дитину буде виплачуватися добровільно і своєчасно.
Автор: партнер юридичної компанії "Партком" - юрист в області сімейного права Ходжаєв Олександр